Vigeo Saules gleznas Dārza svētkos

Skrīveros, Kastaņu ielā 10 ir iespēja apskatīt gleznotāja, grafiķa, mākslas pedagoga, Amerikas Latviešu mākslinieku apvienības biedra Vigeo Saules gleznu izstādi. Gleznas izvietotas, ar viņa līdzdalību izveidotajā dārzā – tāpēc skatāmas TIKAI dienās, kad nelīst lietus. Ekskursija jāpiesaka iepriekš, piezvanot pa tālruni 29187066.

Īsumā par mākslinieku: 

Vigeo Saule dzimis Rīgā, 1932.gadā ārstu ģimenē. 1944.gadā ar kara bēgļu vilni nonāk Vācijā, bet 1948.gadā ģimene emigrē uz Venecuēlu, kur Karakasā sāk studijas Mākslas akadēmijā. 1958.gadā pārceļas uz ASV un iestājas Ņujorkas pilsētas koledžā, kur 1967.gadā iegūst maģistra grādu. Kā mākslas profesors Ņujorkas Barucha koledžā nostrādājis līdz pat aiziešanai pensijā. Līdztekus darbam intensīvi gleznojis un piedalījies izstādēs gan ASV, gan Eiropā un Latvijā. 

No 2000.gada V.Saule regulāri sešus mēnešus pavadīja Skrīveros, bet 2007.gadā no Ņujorkas pārcēlās šeit uz patstāvīgu dzīvi. Miris 2014.gada 10.aprīlī un apglabāts Skrīveros Saules kapos.

“V.Saules stils sakņojas ekspresionismā… Kaut arī viņš gleznoja eļļas tehnikā, tomēr akvarelis un iespiedmākslas gleznieciskā monotipija bija viņa iemīļotākie izteiksmes līdzekļi. Māksliniekam tuvas tēmas ir cilvēku sejas, putnu un dzīvnieku pasaule, ainavas.” (E.Šturma)

Tālrunis: 29187066