Distanču slēpošanas iespējas Skrīveros

…mainās slēpošanas mode. Slēpotāji kāpj uz distanču slēpēm, Latvijas novados tiek veidotas slēpošanas trases. Arī Skrīveros skaistās, sniegotās dienās ir slēpotāji, kas slēpo pa “savām trasēm”- stadionā, Bundzē, Satekās. Zinātājs sniegu atradīs arī dziļā atkusnī, un tas nebūs Alūksnes augstienē, bet tepat – Bundzē vai Piemiņas birzs ziemeļu pavēnī.

Skrīveru aglomerāciju veido vietējie centri, tādi kā saimniecība, stacija, Institūts un Klidziņa. Slēpotājiem Skrīveros tiek piedāvāts savienots maršruts no Bundzes līdz Instititūtam, praktiski līdz Kraukļakmenim. Arī Dendroloģiskais parks ir lieliska vieta, kur slēpot un dabu vērot.

Maršruti.

Bundzes aplis.

Ierodoties Bundzē (Bundzī) no Dīvajas- Ošu ielas puses- slēpotāju sagaida Ciema modrās acs vēstījums par  slēpošanu un slēpošanas maršruta shēma. Maršrutā īpaša vērtība ir augstā purva biotopam, kur vērojamas nīkulīgas purva priedes, vaivariņu un virsāju klājiens. Maršruts ir bez nobraucieniem un kāpumiem. Izslēpojot no Bundzes, var doties atpakaļ uz sākumu vai turpināt pa lauku, paceļoties 81,3m augstajā Klaucēnu kalnā. Iepretim Līču dzelzceļnieku mājai, slēpotājs pa vecās pārbrauktuves vietu pār lauku var doties Pelēkā zaķa mežaudzes virzienā, kur var nogriezties virzienā uz Skrīveriem vai Satekām.

Pa Pelēkā zaķa pēdām līdz Satekām.

No Stacijas slēpotājs nonāk A. Upīša vidusskolas stadionā. Iesildās un iepazīstas ar slēpošanas maršruta shēmu, kas novietota pie vesera mešanas aizsargžoga. No šejienes  var slēpot līdz Tilta un Reinholda ielas krustojumam, bet tos 300m labāk veikt kājām, bet tālāk gan pāri sniegotiem laukiem gar Pelēkā zaķa mežiņu iespējams doties uz Bundzi vai Satekām, vai tikai līdz Ercu kalna priedēm. Līdz Ercu kalna priedēm maršruts ir bez nobraucieniem un kāpumiem, izņemot Maizītes gravu pret Skrīveru saldumiem( bijušo Raudas krogu ZZ). No Ercu kalna priedēm var doties mājup vai turpināt slēpot uz Satekām.

UZMANIES! Nobrauciens no Ercukalna slēpotāju atved  Braslas ielejā, ko no Maizītes ielejas nošķir Kumeļkalns. Plānots, ka slēpotājs var doties Daugavas ielas un Kalna ielas krustojuma virzienā vai nogriezties uz Satekām.

Vecais pagasta stacijas ceļš un Satekas.

Uz Satekām var atslēpot, izmantojot maršrutu pa Pelēkā zaķa pēdām, vai atbraukt ar automobili. Transportu vēlams novietot uz betonētā laukuma pret Metenu kalnu, šeit ir  slēpošanas maršruta shēma. Maršruts ved gar Braslas un Maizītes Satekām un kājnieku tiltu, kuru šķērsojot var atgriezieties uz Skrīveriem un tālāk uz Sateku piknika vietu. Turpinājums ir Vecais pagasta stacijas ceļš, pa kuru iespējams nokļūt uz Skrīveru pārtikas kombinātu, kas var būt viens no slēpošanas sākuma – beigu pieturas punktiem, jo šeit ir vieta mašīnai – nevienai vien- un arī enerģija, ko dos Skrīveru gotiņa.

No Vecā Pagasta stacijas ceļa slēpotājs var pacelties Metenu kalna ziemeļu virsotnē starp Satekām un Daugavas ielu, kas ir ainaviski izteiksmīgs ģeomorfoloģisks dabas veidojums, kura varenību no dažādām skatu perspektīvām var izbaudīt, tam apslēpojot apkārt.

Uz Kraukļakmeni.

No Vecā Pagasta stacijas ceļa slēpotājs var nogriezties virzienā uz Kraukļakmeni. Šis maršruts slēpotāju aizved uz Metenu kalna virsotni, no kuras paveras skats uz Daugavu un Klidziņu. Ja nav bail no nobrauciena pa Metenu nogāzi, turp var doties pusdienās. Tālāk maršruts met loku atpakaļvirzienā uz Institūtu- gar šosejas malu līdz Zaļās zemes tirgus laukumam. No Metenu kalna var doties uz Piemiņas birzi un izbaudīt Skrīveru kalnu trases ar nobraucieniem un kāpumiem. Slēpotāji, kuri ir nogriezušies gar šoseju, nonāk līdz Kraukļakmenim, no kura līdz Institūtam atlikuši 200m, dodas gar J.Purapuķes ielu Pulksteņupītes virzienā, tālāk nogriežas Saules kapu virzienā, kur pie kapličas esošajā laukumā var novietot mašīnu un maršrutā iespējams izdarīt trīs virzienu izvēli – doties gar piemiņas birzi uz Metenu kalnu vai nolaisties Maizītes vai Pulksteņupītes gravā, kur, sekojot norādēm, slēpotājs dodas Sateku vai Skrīveru virzienā.

Citas alternatīvas.

Tās nav visas distanču slēpošanas iespējas Skrīveros. Nepieminēts palika Aizkraukles pilskalns, Palatu lauki, Mentes kalna klajumi, Līču virziens un došanās slēpot ar vilcienu no Muldakmeņa vai Dendrārija atpakaļ uz Skrīveriem.

Lai slīd!

Slēpošanas trašu shēmas – http://ej.uz/sleposanaSkriveros